Aktuality KB Breza

I. a II.kolo Viessmann pohára Ž+D+D v Osrblí

V dňoch 13. a 14.januára 2018 sa konalo I.kolo Viessmann pohára v biatlone pre kategórie žiactva a II. kolo pre kategórie dorastu a dospelých. V sobotu sa súťažilo v rýchlostných pretekoch. Náš klub mal tentokrát zastúpenie iba v žiackych kategóriách. Najviac sa darilo dvojici Sebastián Belicaj (12-13r.) a Eliška Smarkoňová (14-15r.), ktorí obsadili zhodne 5.miesta. Benjamín Belicaj skončil na 9.mieste. Z našich odchovankýň sa po dobrých výkonoch prebojovali na stupne víťazov Anežka Smarkoňová (16-17r.) a Mária Remeňová (18-19r.), ktoré obsadili 3.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: (zľava - E.Smarkoňová, B.Belicaj, S.Belicaj - autor Monika Belicajová)

V nedeľných pretekoch s hromadným štartom sa z našich žiakov opäť najviac darilo Sebastiánovi Belicajovi, ktorý s jednou chybou na strelnici obsadil napokon konečné 4.miesto. Eliška Smarkoňová minula dva terče a skončila na peknom 6.mieste. Benjamín Belicaj netrafil až 6 terčov a skončil rovnako ako včera na 9.mieste. Z "našich" dorasteniek si najlepší výsledok vybojovala Zuzana Remeňová, ktorá skončila na 2.mieste. Jej sestra Mária po pokazenej streľbe obsadila 5.miesto. Rovnako 5.miesto si vybojovala aj Anežka Smarkoňová. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Majstrovstvá Slovenska v behu na lyžiach

V rovnaké dni sa konala aj I.časť Majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach. Na Skalke pri Kremnici sa v sobotu 13.1. súťažilo v šprintoch, kde náš klub ale nemal žiadne zastúpenie. V nedeľu 14.1. boli na programe dištančné preteky v ktorých sa predstavila štvorica našich pretekárov. V starších žiakoch absolvoval svoju súťažnú premiéru Juraj Košút, ktorý napokon obsadil 11.miesto. V kategórii juniorov sa jeho brat Mário predstavil na trati 15 km voľnou technikou a počínal si veľmi dobre, keď skončil na peknom 4.mieste. Najlepší výsledok vybojoval Slavomír Praj v kategórii 40-49 ročných veteránov, ktorý na trati 10 km voľne skončil celkovo na treťom mieste ale spomedzi Slovákov to stačilo na výborné 2.miesto. V kategórii 50-59 ročných veteránov obsadil Peter Sitárik vo svojich prvých pretekoch sezóny 7.miesto. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: Slavo Praj 2.miesto (autor M.Košút)

I. kolo a Majstrovstvá SR a ČR v zimnom triatlone v Oravskej Polhore sú ZRUŠENÉ !!!

OZNÁMENIE - Aj napriek veľkej snahe organizátorov musíme žiaľ skonštatovať, že počasie je stále proti všetkým milovníkom zimných športov. Posledné dva dni bolo aj na Orave +7°C čo spôsobilo úplné zmiznutie snehu na trati, ktorá mala byť situovaná v nadmorskej výške 900 m. Vzhľadom k týmto skutočnostiam sme nútený preteky v zimnom triatlone ZRUŠIŤ.  Náhradný termín pre I. kolo Slovenského pohára je zatiaľ stanovený na začiatok februára. Termín spoločných Majstrovstie SR a ČR ešte nieje stanovený. - Foto trate kde bolo ešte v nedeľu 7.1. cca 30cm snehu.

Slovenský pohár v behu na lyžiach

Dňa 6.januára 2018 sa na Králikoch v rámci Slovenského pohára v behu na  lyžiach konal Memoriál J.Michalecha a G.Schlanka. Náš klub reprezentovali  junior Mário Košút a veterán Slavomír Praj. Súťažilo sa v behu klasickou technikou a našim sa konečne podarilo aj dobre navoskovať lyže. Obaja si v ťažkých podmienkach počínali veľmi dobre - Mário v kategórii juniorov obsadil 3.miesto a Slavo v kategórii veteránov 40-49 r. skončil na výbornom 2.mieste. Výsledky (stiahni tu).

Mário Košút absolvoval I.kolo SP v behu na lyžiach už 17.decembra 2017 na Štrbskom Plese. Na trati 10 km voľným štýlom skončil v kategórii juniorov na peknom 4.mieste. Výsledky (stiahni tu). Foto: Vľavo Mário Košút a vpravo Slavomír Praj

I.kolo Viessmann pohára D+D v Osrblí

V dňoch 28. a 29.decembra 2017 sa uskutočnilo I.kolo Viessmann pohára v biatlone pre kategórie dorastu a dospelých. Na tratiach v NBC Osrblie sa vo štvrtok súťažilo v rýchlostných pretekoch. Náš klub reprezentovala iba juniorka Michaela Maxová, ktoá po pokazenej druhej streľbe obsadila 6.miesto. V piatok boli na programe rýchlostné preteky so štafetovou streľbou v ktorých Miška skončila opäť na 6.mieste. Znovu nás potešili naše odchovankyne sestry Remeňové z Hruštína. V kategórii 18-19 roč. dorasteniek vo štvrtok aj napriek dvom chybám na strelnici dokázala Mária zvíťaziť. Zuzana obsadila 7.miesto a Júlia Baláková 8.miesto. V piatok bola zase lepšia Zuzana ktorá skončila na 2.mieste a Mária vybojovala 4.miesto, Júlia skončila na 10.mieste. V mladších dorastenkách (16-17r.) si vybojovala Anežka Smarkoňová 5. a 6.miesto. Výsledky (stiahni tu).

Prechod Brezianskym chotárom

Dňa 29.decembra 2017 sa uskutočnil ďalší ročník tradičného "Silvestrovského" prechodu našim chotárom. Viac ako 70 nadšencov na obvyklej viac ako 13 km trase obdivovalo krásu našej prírody. Približne v polovici pochodu si všetci dopriali krátku prestávku na nabratie energie pri dobre opečenej klobáske alebo slaninke a postarali sa o doplnenie tekutín :). Po príchode bola v sále kultúrneho domu pre účastníkov prichystaná výborná kapustnica a vínko. Spestrením posedenia bolo aj premietanie fotiek projektorom z predošlých prechodov. Za organizáciu patrí poďakovanie Dávidovi Sitárikovi, za varenie zase Jane Nodžákovej a Viere Bakošovej . Sponzorsky na celú akciu prispeli: Píla Vasiľov, Kotly Lokca a Obec Breza.

Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!