Aktuality KB Breza

Majstrovstvá SR v letnom biatlone na kolieskových lyžiach

V dňoch 4.-5.augusta 2018 sa na tratiach v Osrblí konali majstrovstvá Slovenska v letnom biatlone na kolieskových lyžiach. Súťažili iba kategórie dorastu a dospelých. Náš klub síce nemal na štarte ani jedného pretekára, ale veľkú radosť nám opäť spravili naše odchovankyne vo farbách ŽP Šport Podbrezová. V sobotných rýchlostných pretekoch sa v kategórii 18-19 roč. dorasteniek najviac darilo Márii Remeňovej, ktorá po dvoch chybách na strelnici nedala súperkám žiadnu šancu a s viac ako minútovým náskokom zvíťazila. Jej sestra Zuzana spravila na strelnici až tri chyby a to ju odsunulo na 3.miesto. V kategórii 16-17 roč. dorasteniek obsadila Anežka Smarkoňová po streľbe (2,1) 3.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Naše tri biatlonistky - Mária, Zuzana a Anežka na strelnici - autor (ŽP Podbrezová)

V nedeľu sa súťažilo v pretekoch s hromadným štartom. Tentokrát mala lepšiu streľbu Zuzana Remeňová, ktorá z dvadsiatich rán minula iba tri terče (0,1,2,0) a s jasným náskokom 1:44 minúty obsadila 1.miesto pred svojou sestrou Máriou, ktorá minula až 8 terčov (3,2,1,2). Anežka Smarkoňová si po streľbe (1,1,1,2) oproti sobote polepšila a skončila na 2.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Škoda Stupava Trophy 2018

V dňoch 27. - 29. júla 2018 sa v Stupave konal ďalší ročník MTB cyklo maratónu. Náš klub reprezentovala trojica pretekárov, ktorým sa podarilo vybojovať viacero pódiových umiestnení. V sobotu bola na programe cyklistická časť v ktorej sa naši predstavili na trati dlhej 25 km. Najlepší výsledok dosiahla Mária Sitáriková (kat. Veteránky), ktorá po výbornom výkone obsadila krásne 2.miesto. V kategórii 50-59 roč. veteránov sa Peter Sitárik po štarte zo zadných radov musel predierať pomedzi pomalších pretekárov a to ho stálo lepšie umiestnenie ako konečné 4.miesto. V kategórii žiakov do 14 rokov nás veľmi milo prekvapil Samuel Florek, ktorý finišoval na peknom 4.mieste. Výsledky MTB 25 km (stiahni tu). Foto: Naši úspešní pretekári - Peter Sitárik, Mária Sitáriková, Samuel Florek (autor P. Sitárik)

V nedeľu sa súťažilo v bežeckej časti, ktorá sa započítavala do kombinácie s MTB. Peter Sitárik bežal trať dlhú 17 km, kde podal opäť veľmi dobrý výkon a so stratou 1:44 min. obsadil 3.miesto. Samuel Florek taktiež podal skvelý výkon a na trati dlhej 8 km napokon v kategórii mužov do 18 rokov obsadil 2.miesto. Výsledky bežecká časť (stiahni tu). V kombinácii si tak Peter Sitárik vybojoval výborné 2.miesto. Iba 13 ročný Samuel Florek bol zaradený do kategórie mužov 18-29 rokov a aj napriek tomu ho jeho výkony vyniesli na skvelé 3.miesto. Výsledky kombinácie (stiahni tu).

Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!