Aktuality KB Breza

2. ročník Hornooravského cross duatlonu v Breze

OŠK Breza a ECHO Breza v spolupráci s našim klubom usporiadali dňa 15.10.2017 v Breze 2.ročník Hornooravského cross duatlonu. Súťažilo sa na veľmi pekných tratiach, ktoré prechádzali chotárom obcí Breza, Lokca a Vasiľov. Na dlhej trati 3-26-3 km podal najlepší výkon Mário Košút z TT Vavrečka. Na krátkej trati 3-13-3 km sa zase najviac darilo Petrovi Števánkovi z ŠK Oravaman.Veľké poďakovanie patrí organizátorom na čele s Petrom Sitárikom a všetkým dobrovoľníkom. Výsledky (stiahni tu).

II. časť Majstrovstiev Slovenska v Revúcej - ďalšie 4 medaily pre náš klub

V dňoch 23.-24.septembra 2017 sa uskutočnila záverečná časť Majstrovstiev SR v letnom biatlone. Na tratiach v Revúcej boli na programe rýchlostné a vytrvalostné preteky.

V sobotných rýchlostných pretekoch sa v kategórii 20-21 r. junioriek podarilo našej Michaele Maxovej po streľbe (1,3) vybojovať krásne 2.miesto so stratou 58 sek. na Veroniku Machyniakovú (0,1). Juraj Maxa po slabšom výkone skončil v kategórii 18-19 r. dorastencov na 10.mieste. Ďalšie medaily do svojej zbierky pridali sestry Remeňové (16-17 r. dorastenky), ktoré po skvelých bežeckých výkonoch obsadili prvé dve miesta - 1. Zuzana a 2. Mária. V rovnakej kategórii skončila Anežka Smarkoňová na 5.mieste a Júlia Baláková na 10.mieste (všetky ŠK Železiarne Podbrezová). V poobedňajších pretekoch žiakov potvrdil svoju tohtoročnú dominanciu Sebastián Belicaj (10-11 r.), ktorý po čistej streľbe nedal svojim súperom žiadnu šancu a získal ďalší titul Majstra Slovenska pred domácimi pretekármi 2.M.Sklenárikom a 3. A.Ottingerom. V rovnakej kategórii skončil Jakub Ferenčík na 12.mieste. V starších žiakoch obsadil Benjamín Belicaj 13.miesto a v starších žiačkách Eliška Smarkoňová 15.miesto. Výsledky (stiahni tu). Foto: Michaela Maxová a Veronika Machyniaková (autor J.Maxa)

V nedeľných vytrvalostných pretekoch priadala ďalšiu medailu do svojej zbierky juniorka Michaela Maxová, ktorá aj napriek deviatim chybám na strelnici dokázala vybojovať 2.miesto. Juraj Maxa v dorastencoch obsadil 8.miesto. Ďalšie Oravské medaily pridali v kategórii 16-17 ročných dorasteniek dievčatá vo farbách ŠK Podbrezová - 1. Mária Remeňová, 2. Anežka Smarkoňová, 4. Zuzana Remeňová, 7. Júlia Baláková. V žiackych kategóriách opäť nenašiel premožiteľa medzi Slovákmi v kategórii 10-11 ročných žiakov Sebastián Belicaj, ktorý aj napriek dvom chybám na strelnici dokázal získať majstrovský titul s náskokom 3 sekúnd pred domácim M.Sklenárikom - Jakub Ferenčík obsadil konečné 13.miesto. Celkovým víťazom sa stal český reprezentant Jindřich Koutný zo Starého Města.  V 14-15 ročných žiakoch obsadil Benjamín Belicaj konečné 13.miesto. V rovnakej kategórii žiačok obsadila Eliška Smarkoňová 18.miesto. Výsledky (stiahni tu). Foto: Sebastián Belicaj - Majster Slovenska (autor R. Belicaj)

I. kolo Viessmann pohára dorastu a dospelých

V dňoch 16.-17. septembra 2017 sa v Osrblí uskutočnilo I.kolo Viessmann pohára v letnom biatlone pre kategórie dorastu a dospelých. Jednalo sa o preložené preteky z júna tohto roku.

V sobotu boli na programe rýchlostné preteky so štafetovou streľbou. Náš klub reprezentovali opäť iba súrodenci Michaela a Juraj Maxový z Rabče. V kategórii 20-21 r. junioriek sa Michaele po dobrom výkone podarilo obsadiť pekné 2.miesto. Juraj v kategórii 18-19 r. dorastencov po jednom trestnom okruhu obsadil konečné 4.miesto. Absolútnu dominanciu v kategórii 16-17 ročných dorasteniek potvrdili naše odchovankyne vo farbách ŠK Železiarne Podbrezová. Zvíťazila Zuzana Remeňová pred Anežkou Smarkoňovou a Máriou Remeňovou. Výsledky (stiahni tu). Foto: zľava - Michaela Maxová 2.miesto (autor: J.Maxa)

V nedeľu sa súťažilo vo vytrvalostných pretekoch. V juniorkách sa našej Michaele Maxovej podarilo rovnako ako včera vybojovať 2.miesto za víťazkou Veronikou Machyniakovou. Juraj Maxa si aj vďaka horšej streľbe oproti včerajšku pohoršil o jedno miesto a skončil piaty. V 16-17 r. dorastenkách si opäť trojica "našich" rozdelila pódium - 1. Z.Remeňová, 2. M.Remeňová, 3. A.Smarkoňová. Výsledky (stiahni tu). Foto: zľava - M.Remeňová, Z.Remeňová, A.Smarkoňová (autor: J.Maxa)

Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!