Aktuality KB Breza

SP v behu na lyžiach - dve medaily pre Sebastiána

V dňoch 16.-17.februára 2019 ŠKP Levoča a Levoča XC ski team usporiadali ďalšie kolo Slovenského pohára v behu na lyžiach. V sobotu boli na programe šprinty voľnou technikou. Náš klub reprezentovali súrodenci Belicajový. V kategórii st.žiakov r.n. 2006 sa do finálovej štvorky dostal aj Sebastián, ktorý po dobrom výkone napokon obsadil 2.miesto. Benjamín v kategórii ml.dorastencov skončil v semifinále a obsadil tak konečné 8.miesto. V kategórii dorasteniek štartovali aj naše odchovankyne sestry Smarkoňové - Anežka obsadil 4.miesto a Eliška 6.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: 2.miesto Sebastián Belicaj - autor R.Belicaj

V nedeľu sa súťažilo v pretekoch s hromadným štartom. Dobrým výkonom sa opäť prezentoval Sebastián Belicaj, ktorý napokon finišoval na 3.mieste. Benjamín na trati 5 km voľnou technikou obsadil 11.miesto. V kategórii veteránov si ďalšie víťazstvo v tejto sezóne na svoje konto pripísal Slavomír Praj z Vavrečky. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

II.kolo Viessmann pohára v biatlone

V dňoch 9.-10.februára 2019 sa v Osrblí konalo II.kolo Viessmann pohára v biatlone pre žiacke kategórie. Náš klub reprezentovala trojica pretekárov. V sobotných rýchlostných pretekoch predviedol Sebastián Belicaj čistú streľbu, ale tentokrát mu to dobre "nebehalo" a napokon obsadil so stratou 9 sekúnd 2.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Jakub Ferenčík, Benjamín Belicaj, Sebastián Belicaj - (autor R.Belicaj)

V nedeľu boli na programe preteky obratnosti v ktorých už Sebastián nadviazal na výborné výkony z úvodného kola a opať vybojoval 1.miesto s náskokom iba 0,2 sekundy pred včerajším premožiteľom Michalom Adamovom z Predajnej. Jakub Ferenčík v rovnakej kategórii obsadil 12.miesto. Viac sa darilo jeho sestre Eliške Ferenčíkovej, ktorá vo svojich druhých veľkých pretekoch skončila na 7.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Dve medaily pre Oravských triatlonistov z Majstrovstiev sveta

V dňoch 9.-10.februára 2019 sa v Talianskom stredisku Asiago konali majstrovstvá sveta v zimnom triatlone. Oravský región reprezentovala trojica pretekárov. V kategórii do 23 rokov obsadil Mário Košút z Vavrečky 9.miesto. V nedeľu boli na programe kategórie veteránov. Naše nádeje a očakávania po minuloročných úspechoch opäť nesklamal Peter Sitárik (kat. 50-54 roč.), ktorý po veľmi dobrom výkone obsadil výborné 3.miesto. V kategórii 45-49 roč. sa predstavil aj Slavomír Praj z Vavrečky, ktorý po veľmi dobrom výkone obsadil skvelé 2.miesto. Výsledky (pozri tu)