Aktuality KB Breza

Český pohár v letnom biatlone

V dňoch 23. až 24.júna 2018 sa v Bystřici pod Hostýnem v Českej Republike konalo II. kolo Českého pohára v letnom biatlone. V žiackych kategóriách štartovalo až 240 pretekárov. Náš klub reprezentoval iba Sebastián Belicaj. V sobotu boli na programe preteky s hromadným štartom. Sebastián si celé preteky pokazil na strelnici kde minul až 4 terče a napokon skončil spomedzi 36 štartujúcich na 11.mieste.

V nedeľných rýchlostných pretekoch si Sebastián počínal na strelnici oveľa lepšie, keď minul iba jeden terč v prvej streleckej položke a po perfektnom bežeckom výkone napokon obsadil výborné 3.miesto. Výsledky pozri na oficiálnej stránke Českého biatlonového zväzu. Foto: Sebastián Belicaj (vpravo) autor R.Belicaj

Mestský beh ulicami Ružomberka

Dňa 16.júna 2018 sa v Ružomberku uskutočnil II.ročník mestského behu - City Run Mondi SCP. Náš klub reprezentovali súrodenci Belicajový a Juraj Maxa. V žiackych kategóriách sa viac darilo staršiemu Benjamínovi, ktorý na 1000 metrovej trati zvíťazil. Sebastián v kategórii mladších žiakov obsadil konečné 3.miesto. V kategórii muži 50-59 rokov si veľmi dobre počínal Juraj Maxa, ktorý obsadil pekné 3.miesto. V detských kategóriách sa z víťazstva tešila aj Klaudia Sitáriková. Po skončení oficiálnej súťaže boli na programe zmiešané štafety a aj tu sa z víťazstva tešili chlapci Belicajový, ktorý pribrali do tímu otca Róberta. Výsledky (stiahni tu). Foto: súrodenci Belicajový a Juraj Maxa - autor R.Belicaj

Beh na Zniev

Dňa 10.júna 2018 sa v Kláštore pod Znievom uskutočnil už 22.ročník behu do vrchu Zniev. Náš klub reprezentovali súrodenci Belicajový. Tentokrát dosiahol lepší výsledok Benjamín Belicaj, ktorý v kategórii starších žiakov (14-15 r.) zvíťazil. Sebastián v kategórii mladších žiakov (12-13 r.) obsadil pekné 4.miesto. Výsledky na oficiálnej stránke behnazniev.sk . Foto: (v strede) Benjamín Belicaj 1.miesto - autor R.Belicaj

I. kolo Viessmann pohára pre dorast a dospelých

V dňoch 2. a 3.júna 2018 sa v Národnom biatlonovom centre v Osrblí konalo úvodné kolo letného biatlonu pre kategórie dorastu a dospelých. Náš klub tentokrát nemal žiadne zastúpenie, ale dobré meno Hornooravskému regiónu robia naše odchovankyne sestry Remeňové a Anežka Smarkoňová. V rámci Slovenského pohára sa v sobotu súťažilo v rýchlostných pretekoch so štafetovou streľbou. V kategórii 18-19 ročných dorasteniek sa najlepšími výkonami prezentovali sestry Remeňové, keď Zuzana vďaka čistej streľbe zvíťazila iba o 3 sekundy pred Máriou, ktorá minula jeden terč. V kategórii 16-17 ročných dorasteniek sa po čistej streľbe podarilo Anežke Smarkoňovej vybojovať výborné 2.miesto. Po skončení oficiálneho preteku započítavaného do Slovenského pohára sa uskutočnili ešte druhé preteky - vyraďovací šprint. V kategórii 16-19 ročných dorasteniek podali opäť najlepší výkon sestry Remeňové, keď prvá skončila Zuzana, druhá Mária a piata skončila Anežka Smarkoňová. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: sestry Mária a Zuzana Remeňové - autor F.Remeň

V nedeľu sa súťažilo v pretekoch s hromadným štartom. Výborný výkon opäť podali sestry Remeňové. Tentokrát sa z víťazstva tešila Mária, ktorá vďaka lepšej streľbe (0,2,1,1) porazila druhú Zuzanu so streľbou (2,1,2,1) o 28 sekúnd. V kategórii 16-17 roč. obsadila Anežka Smarkoňová 5.miesto. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Tvrdošínska dvanástka

V nedeľu 3.júna sa v Tvrdošíne konal už 16.ročník mestského behu - Tvrdošínska 12-tka. Na štart sa postavilo až 240 pretekárov. Náš klub reprezentovala trojica pretekárov. Najviac sa darilo Sebastiánovi Belicajovi (11-12 roč.) a Róbertovi Judiakovi (15-17 roč.), ktorí svoje kategórie vyhrali. Benjamín Belicaj (13-14 roč.) obsadil výborné 2.miesto. Výsledky nájdete na oficiálnej stránke mesta Tvrdošín. Foto: Róbert Judiak 1.miesto

Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!