Aktuality KB Breza

Majstrovstvá SR v letnom biatlone na kolieskových lyžiach

 V dňoch 4.-5.augusta 2018 sa na tratiach v Osrblí konali majstrovstvá Slovenska v letnom biatlone na kolieskových lyžiach. Súťažili iba kategórie dorastu a dospelých. Náš klub síce nemal na štarte ani jedného pretekára, ale veľkú radosť nám opäť spravili naše odchovankyne vo farbách ŽP Šport Podbrezová. V sobotných rýchlostných pretekoch sa v kategórii 18-19 roč. dorasteniek najviac darilo Márii Remeňovej, ktorá po dvoch chybách na strelnici nedala súperkám žiadnu šancu a s viac ako minútovým náskokom zvíťazila. Jej sestra Zuzana spravila na strelnici až tri chyby a to ju odsunulo na 3.miesto. V kategórii 16-17 roč. dorasteniek obsadila Anežka Smarkoňová po streľbe (2,1) 3.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Naše tri biatlonistky - Mária, Zuzana a Anežka na strelnici - autor (ŽP Podbrezová)

V nedeľu sa súťažilo v pretekoch s hromadným štartom. Tentokrát mala lepšiu streľbu Zuzana Remeňová, ktorá z dvadsiatich rán minula iba tri terče (0,1,2,0) a s jasným náskokom 1:44 minúty obsadila 1.miesto pred svojou sestrou Máriou, ktorá minula až 8 terčov (3,2,1,2). Anežka Smarkoňová si po streľbe (1,1,1,2) oproti sobote polepšila a skončila na 2.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Škoda Stupava Trophy 2018

 V dňoch 27. - 29. júla 2018 sa v Stupave konal ďalší ročník MTB cyklo maratónu. Náš klub reprezentovala trojica pretekárov, ktorým sa podarilo vybojovať viacero pódiových umiestnení. V sobotu bola na programe cyklistická časť v ktorej sa naši predstavili na trati dlhej 25 km. Najlepší výsledok dosiahla Mária Sitáriková (kat. Veteránky), ktorá po výbornom výkone obsadila krásne 2.miesto. V kategórii 50-59 roč. veteránov sa Peter Sitárik po štarte zo zadných radov musel predierať pomedzi pomalších pretekárov a to ho stálo lepšie umiestnenie ako konečné 4.miesto. V kategórii žiakov do 14 rokov nás veľmi milo prekvapil Samuel Florek, ktorý finišoval na peknom 4.mieste. Výsledky MTB 25 km (stiahni tu). Foto: Naši úspešní pretekári - Peter Sitárik, Mária Sitáriková, Samuel Florek (autor P. Sitárik)

V nedeľu sa súťažilo v bežeckej časti, ktorá sa započítavala do kombinácie s MTB. Peter Sitárik bežal trať dlhú 17 km, kde podal opäť veľmi dobrý výkon a so stratou 1:44 min. obsadil 3.miesto. Samuel Florek taktiež podal skvelý výkon a na trati dlhej 8 km napokon v kategórii mužov do 18 rokov obsadil 2.miesto. Výsledky bežecká časť (stiahni tu). V kombinácii si tak Peter Sitárik vybojoval výborné 2.miesto. Iba 13 ročný Samuel Florek bol zaradený do kategórie mužov 18-29 rokov a aj napriek tomu ho jeho výkony vyniesli na skvelé 3.miesto. Výsledky kombinácie (stiahni tu).


Po kliknutí na nasledujúci odkaz dostanete ďalšie aktuálne informácie. AKTUALITY!!!Rozvrh tréningov

Rozvrh tréningov si môžete pozrieť po stiahnutí: Rozvrh tréningovUznesenia členských schôdzí


Ku členským schôdzam sa dostanete kliknutím na nasledujúci odkaz: Zoznam schôdzí