II.kolo Viessmann pohára v Osrblí – bronz pre Elišku Ferenčíkovú a víťazstvo Benjamína Belicaja

V dňoch 1.-2.februára 2020 organizátori z KB Magnezit Revúca usporiadali na tratiach NŠC Osrblie druhé kolo Viessmann pohára v biatlone. V sobotu sa súťažilo v rýchlostných pretekoch. Po prekvapivých minulotýždňových výsledkoch nám radosť zase spravila Eliška Ferenčíková, ktorá v kategórii 10-11 roč. žiačok po veľmi dobrom výkone na 2 kilometrovej trati vybojovala 3.miesto. Jej brat Jakub v kategórii 14-15 ročných žiakov doplatil na slabú streľbu (5,3) a napokon obsadil 15.miesto. Sebastián Belicaj pre chorobu neštartoval. Z našich odchovancov sa predstavili iba starší dorastenci (17-19 r.) Benjamín Belicaj a Anežka Smarkoňová, ktorí obsadili zhodne 8.miesta. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: Eliška Ferenčíková 3.miesto v rýchlostných pretekoch – autor R.Belicaj

V nedeľu mali žiaci na programe preteky obratnosti a náš klub reprezentovali opäť iba súrodenci Ferenčíkový. Eliška znovu predviedla dobrý výkon, ale vďaka jednej chybe pri streľbe tentokrát tesne (o dve sekundy) nedosiahla na "bedňu" a obsadila 4.miesto. Jej brat Jakub spravil na strelnici 3 chyby a napokon obsadil 12.miesto spomedzi 28 štartujúcich. Dorast a dospelí mali na programe preteky s hromadným štartom. Z našich odchovancov sa skvelým výkonom prezentoval Benjamín Belicaj (ŠKP B.Bystrica), ktorý aj napriek 5 netrafeným terčom (2,2,0,1) nedal svojim súperom šancu a zvíťazil s náskokom 7 sekúnd pred J.Leštákom. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto: Benjamín Belicaj 1.miesto v pretekoch s hromadným štartom na 10 km v kategórii 17-19 roč. dorastenci – autor R.Belicaj

Majstrovstvá sveta juniorov v biatlone s účasťou sestier Remeňových

V dňoch 26.januára až 2.februára 2020 sa vo Švajčiarskom stredisku Lenzerheide konali Majstrovstvá sveta v biatlone pre dorastenecké a juniorské kategórie. V reprezentačných farbách Slovenska sa predstavili aj naše odchovankyne Mária a Zuzana Remeňové. V pondelok 27.1. sa predstavili vo vytrvalostných pretekoch. Obe chceli pretaviť svoju dobrú bežeckú formu na pekný výsledok. K tomu však potrebovali perfektnú streľbu, čo sa však ani jednej nepodarilo – Majka netrafila 4 terče a Zuzka až 5 terčov z dvadsiatich. Majka to napokon zvládla bežecky a obsadila pekné 27.miesto. Zuzka sa musela uspokojiť s umiestnením mimo bodované pozície a skončila na 45.mieste. Foto Majka Remeňová – (autor ŠK ŽP)

V stredajších štafetách na 4 x 6 km sa spolu s Júliou Machyniakovou a Heňou Horvátovou chceli pokúsiť prekvapiť a skončiť v TOP 10. Všetko sa ale začalo komplikovať hneď na prvom úseku, kde Zuzka musela aj napriek trom dobíjaniam na 1 trestné kolo a svojej sestre odovzdávala na 12.mieste. Majka opäť predviedla veľmi dobrý bežecký výkon, ale rovnako ako sestra musela na 1 tr. kolo. Na záverečnom úseku však zabrala bežecky a Júlii odovzdávala na 9.mieste. Júlia rovnako ako obe Remienky musela na 1 tr.kolo a finišmanke Henriete Horvátovej odovzdávala na 14.mieste. Heňa ako jediná z našich mala čistú streľbu a napokon štafetu dotiahla na vytúžené 10.miesto.

V sobotu 1.februára boli na programe rýchlostné preteky, kde si sestry vďaka dobrému behu sľubovali lepšie umiestnenie ako vo vytrvalostných pretekoch. Dobré vyhliadky im ale opäť prekazili tesné chyby na strelnici. Tento-krát ich menej spravila Zuzka (2,0) a to ju vynieslo na pekné 25.miesto. Majka minula až 4 terče (3,1) a napokon obsadila 46.miesto. Obe sa však kvalifikovali do nedeľných stíhacích pretekov. Tu štartovali so stratou akú mali po šprinte. Zuzka sa chcela konečne pokúsiť o posun do TOP 20, ale streľba (2,1,0,1) jej spravila škrt cez rozpočet a odsunula ju na konečné 36.miesto. Majka sa na trati mohla aj potrhať, ale všetko jej úsilie si opäť odpálila na strelnici kde minula až 7 terčov (2,1,2,2). Napokon sa len vďaka behu posunula oproti šprintu o päť miest na konečné 41.miesto. Foto: Zuzka Remeňová – autor ŠK ŽP)

Sestry Remeňové majú ešte len 19 rokov a tak súťažili s až o 2 roky staršími súperkami z ktorých sa viaceré už predstavili aj na Svetovom pohári žien. Vo svojom klube ŠK Železiarne Podbrezová však pod vedením trénera Patra Kazára neustále výkonnostne napredujú a už sa tešíme na ich ďalšie úspechy. Držíme Vám PALCE v ďalšej kariére a Ďakujeme za vzornú reprezentáciu Hornoravského regiónu.