V dňoch 10.-11.septembra 2022 sa vo Vyhniach konala druhá časť Majstrovstiev Slovenska v letnom biatlone. Náš klub nemal v tejto sezóne žiadneho zástupcu medzi pretekármi, ale dobré meno nám stále robia naši odchovanci. Keďže sestry Remeňové sa vďaka nabitému programu nemohli pretekov zúčastniť, tak o výborné výsledky sa postarala súrodenecká dvojica Benjamín a Sebastián Belicajový z klubu ŠKP Banská Bystrica. Úvodných pretekov s hromadným štartom, ktoré boli už na konci augusta v Predajnej sa zúčastnil len Sebastián, ale vďaka slabšej streľbe skončil napokon na 12.mieste. Všetko si však vynahradil už o dva týždne vo Vyhniach, keď v rýchlostných pretekoch minul len jeden terč (0,1) a so stratou 31 sekúnd dobehol celkovo na štvrtom mieste, ale spomedzi Slovákov bol tretí a získal tak bronzovú medailu. Ešte viac sa darilo Benjamínovy, ktorý síce minul 4 terče (2,2), ale bežecky patril k najlepším a za víťazom Damiánom Cesnekom, ktorý je o dva roky starší zaostal iba o 15 sekúnd a vybojoval tak striebornú medailu.

Na druhý deň sa súťažilo vo Vytrvalostných pretekoch, kde Sebastián spravil na strelnici až päť chýb (0,2,1,2) a to ho odsunulo až na 9.miesto. Medzi Juniormi sa na 7 km trati rozhodovalo v bežeckej časti, kde úplne dominoval Benajmín Belicaj. Ten minul na strelnici 4 terče (0,2,2,0), ale druhému D.Cesnekovi s rovnakou streľbou nadelil v behu 1 a pol minúty a tretiemu v poradí M.Vránskemu (0,0,0,1) až 3 minúty. Benjamín tak získal do svojej zbierky ďalší titul Majstra Slovenska. Kompletné výsledky – stiahni tu.

Naši odchovanci sa zúčastnili Majstrovstiev sveta v letnom biatlone

Benajmín Belicaj a Zuzana Remeňová sa na konci augusta zúčastnili Majstrovstiev sveta v biatlone na kolieskových lyžiach, ktoré sa konali v Nemeckom stredisku Ruhpolding. Benajmín sa predstavil v kvalifikácii supešprintu, kde po streľbe (2,1) nepostúpil do finále. V rýchlostných pretekoch na 7,5 km minul rovnako tri terče a obsadil 47.miesto. Rovnaké miesto si udržal aj v stíhacích pretekoch na 10 km. Viac sa darilo Zuzane Remeňovej, ktorá v kategórii Junioriek najprv postúpila do finále superšprintu, kde však minula až 10 terčov a obsadila tak konečné 20.miesto. Najviac sa jej darilo v rýchlostných pretekoch na 6 km, kde sa jej podarila výborná streľba a iba s jednou chybou napokon dobehla na výbornom 7.mieste. V stíhacích pretekoch opäť doplatila na slabšiu streľbu, keď ju 9 chýb (3,3,1,2) odsunulo až na 15.miesto.