Koniec februára a začiatok marca 2021 absolvovali naše odchovankyne sestry Mária a Zuzana Remeňové viaceré preteky. Vekom ešte juniorky sa najprv zúčastnili dospeláckeho IBU cup v Arbri a Osrblí. Zuzke sa podarilo bodovať v rýchlostných pretekoch na 7,5 km, keď obsadila 37.miesto. V štafete spolu s Majkou vybojovali pekné 15.miesto. Majka si svoje prvé dva body pripísala o týždeň, keď obsadila 39.miesto vo vytrvalostných pretekoch na 12,5 km. Po pretekoch v Osrblí sa sestry rozdelili, kde Zuzka bola nominovaná na Majstrovstvá sveta juniorov a Majka pokračovala v IBU cup-e v Osrblí. Majka v Osrblí dosiahla okrem prvých bodov aj pekný výsledok v štafete, kde spolu s kolegyňami vybojovali 8.miesto. Po skončení IBU cup-u sa Majka dozvedela dobrú správu, že doplní ženský tím na pretekoch Svetového pohára v Novom M.n.Morave. Foto: Mária a Zuzana Remeňové – autor archív M.Remeňová

Zuzka si na majstrovstvách sveta v rakúskom Obertiliachu pripísala najlepší individuálny výsledok vo vytrvalostných pretekoch, kde aj s tromi chybami na strelnici obsadila 23.miesto. Výborný výsledok dosiahla jej kolegyňa Henrieta Horvátová ktorá vybojovala striebornú medailu. V rýchlostných pretekoch Zuzka obsadila 40.miesto a v následných stíhacích pretekoch sa posunula na pekné 24.miesto. Výborné výkony potvrdila v záverečnej štafete, keď na prvom úseku nespravila žiadnu chybu na strelnici a odovzdávala na parádnom 6.mieste s iba 16 sekundovou stratou na vedúci tím. Štafeta napokon obsadila výborné 9.miesto. Foto: Zuzka Remeňová – autor Igor Stančík

Majka absolvovala záver sezóny o akom sa jej ani nesnívalo. Po sklamaní, že sa jej nepodarilo nominovať na MS Juniorov jej šťastena a zhoda okolností dopriali debut vo Svetovom pohári žien v Českom Novom M. n. Morave. Jej prvé preteky bol tretí úsek štafety. Majka preberala štafetu na 17 mieste a pri prvej streľbe minula až tri terče, ale všetky napokon po dobíjaní trafila. Druhá streľba už bola lepšia, keď dobíjala iba raz a po slušnom behu odovzdávala na 16.mieste. Finišmanka Veronika Machyniaková napokon dotiahla štafetu na 15.miesto. Majka absolvovala aj debut v individuálnych pretekoch, keď v šprinte na 7,5 km minula na stojke 3 terče a napokon obsadila 88.miesto. Foto: Majka Remeňová – autor Peter Slavík

Peter Sitárik a Slavomír Praj si odbehli “virtuálnu” Jizerskú 50-tku

21.2. a 28.2.2021 – Dvojica Hornooravských bežcov Peter Sitárik (KB Breza) a Slavomír Praj (TT Vavrečka) sa tento rok prvý-krát prihlásili na Jizerskú 50-tku. Lenže súčasná situácia okolo koronavírusu COVID 19 im urobila škrt cez rozpočet. Hlavných pretekov sa mohla záčastniť iba vybraná stovka štartujúcich profesionálov. Tak sa usporiadatelia rozhodli pre všetkých bežcov vyhlásiť virtuálne behy. Každý pretekár dostal svoje pôvodné štartovné číslo a v mieste svojho bydliska si mohol odbehnúť vybranú trať. Naši “Veteráni” si 50-tku klasickou technikou odbehli v nedeľu 21.februára a aj napriek teplému počasiu ju zvládli za 3 hodiny a 4 minúty (celkovo odbehli 50,55 km). Túto trať si virtuálne odbehlo viac ako 1000 športovcov a naši borci sa svojim časom zaradili do prvej stovky poradia. Oficiálne výsledky (pozri tu). Foto (z ľava): Slavomír Praj a Peter Sitárik

Ďalší víkend absolvovali druhé preteky v rámci Jizerskej-50tky. Tentokrát bežali 30 km voľnou technikou pod názvom Bedřichovská 30-tka. Po skúsenosti z klasického behu si Slávo a Peter posunuli štart na skorší čas, aby mohli bežať na tvrdšej trati. K obom “veteránom” sa pridal aj mladík Mário Košút, ktorý sa snažil dvojicu aspoň na začiatku trochu potiahnúť. Napokon bol z toho veľmi dobrý výsledok, keď Slavo Praj spomedzi tristo pretekárov zabehol šiesty najlepší čas 1:30:23 hod. Peťo Sitárik zaostal iba o 4 minúty a celkovo obsadil 14 miesto. Vo svojich kategóriách obsadili obaja zhodne 2.miesto. Oficiálne výsledky (pozri tu). Po odbehnutí 30-tky si trojica bežcov dopriala ešte 4 km behu a 11 km na bicykli, aby tak zavŕšil zimný triatlon. Foto (z ľava): Peter Sitárik, Slavomír Praj a Mário Košút