Dňa 28.augusta 2020 sa v Rabči konal už 22. ročník bežeckých pretekov Rabčiansky okruh. Krásne počasie a podvečerný štart pretekov prilákal až 160 súťažiacich. Bežci si mohli vybrať z dvoch tratí – hlavná mala 10,2 km a krátka 4,6 km. Na hlavnej desiatke bol najrýchlejší junior Pavol Hrubjak z klubu TT Vavrečka pred Marekom Florekom zo Zákamenného a tretím Michalom Strežom z BK Dolný Kubín. Náš Marek Voška dobehol celkovo na 5.mieste, ale vo svojej kategórii Muži 40-49 r. obsadil 2.miesto. Medzi ženami bola na hlavnej trati najrýchlejšia Miroslava Babinská z BK Dolný Kubín pred Jarmilou Kakusovou zo Zákamenného a treťou Dominikou Valkovou z Rabče. Krátku trať ovládol taktiež pretekár z TT Vavrečka Martin Buc ml. pred našim st. žiakom Samuelom Florekom a tretím Matúšom Lipničanom z klubu Cyklistická tour Lokca. Spomedzi žien podala najlepší výkon ešte len st. žiačka Kamila Pjenčáková z Rabče, ktorá porazila Ninu Škapcová z Bobrova a Alžbetu Bucovú z TT Vavrečka. V žiackych kategóriách 7-11 rokov sa z víťazstva tešili Maroš Farbák z Vavrečky a Nelka Špitálová z Námestova. Výsledky (stiahni tu).