V sobotu 29.januára 2022 náš klub spoločne s OŠK Breza-lyžiarsky oddiel usporiadali 9.ročník Brezanskej bielej stopy. Vzhľadom na lepšie snehové podmienky a kvalitnejšie trate sa preteky konali v Oravskej Lesnej. Trate na voľný štýl aj klasiku pripravoval počas celého týždňa Peter Sitárik, ale husté sneženie deň pred pretekmi mu pridali o starosť navyše, keďže v sobotu skoro ráno už musel spolu so Slavom Prajom upraviť celý 2 km okruh. Tak o pár hodín sa vďaka nim mohlo na štart pretekov postaviť 17 žiakov a 24 dopelákov..

Najprv si odbehli svoju 400 metrovú trať mladší žiaci do 10 rokov. Medzi chlapcami zvíťazil Viktor Chajdiak z TT Vavrečka a medzi dievčatami Erika Bystričanová z Oravskej Lesnej. Po nich sa na štart postavili starší žiaci 11-14 r., ktorí bežali 2 km klasicky. Najrýchlejším chlapcom bol Tadeáš Chajdiak z TT Vavrečka a najrýchlejším dievčaťom bola Anežka Brišová z Oravskej Lesnej.

Potom prišiel na rad hromadný štart pre kategórie dorastu a dospelých. Dorastenci bežali 4 km voľnou technikou a prvý skončil Juraj Košút z TT Vavrečka pred dvojicou z KB Breza Samuelom Florekom a Dávidom Judiakom. Hlavné mužské kategórie bežali trať dlhú 11 km a najrýchlejšie ju zvládol Mário Košút (muži I.) z TT Vavrečka, ktorý zdolal oddielového kolegu Slavomíra Praja (muži II.) a dvojicu z KB Breza Mareka Vošku (muži II.) a Petra Sitárika (muži III.). Kategória Muži IV. bežala trať dlhú 9 km voľným štýlom a víťazstvo si vybojoval Štefan Verníček zo Zákamenného. V ženských kategóriách bola v každej kategórii iba jedna pretekárka a tak víťazstvá vybojovali: Miroslava Strežová z BK D.Kubín (ženy I.), Jarmila Kakusová z KB Breza (ženy II.) a Mária Zimániová z Nižnej (ženy III.).

Výsledky – (stiahni tu).  Fotoalbum od autora Rastislava Kakusa – pozri tu.

Na záver chceme poďakovať hlavnému organizátorovi Petrovi Sitárikovi z Brezy a jeho organizačnému tímu (Marek Voška, Ľubica Kubasová, Blažena Náčinová, Alena Beloritová) za to, že aj napriek pracovnému vyťaženiu si nájdu voľný čas na organizáciu športového podujatia. Veľká vďaka patrí aj Jarmile Kakusovej za prípravu chutných šišiek a Jánovi Madleňákovi, ktorý nás celou akciou sprevádzal spoza mikrofónu. Sponzorsky celú akciu zastrešili Klub biatlonu Breza, Echo Breza, Slavomír Praj, Jaroslav Genšor, a všetci pretekári ktorí prispeli dobrovoľným štartovným.

Ďalšie kolo Oravského pohára v behu na lyžiach bude už v sobotu 5.februára v Krušetnici pri Penzióne Pohoda.