V dňoch 22.-23. februára 2020 usporiadal ŠKP B.Bystrica na tratiach biatlonového areálu v Osrblí ďalšie kolo SP v behu na lyžiach. Náš klub v sobotných šprintoch klasickou technikou reprezentovali Sebastián Belicaj a Eliška Ferenčíková. Obaja však skončili v kvalifikačných rozbehoch. Viac sa darilo našej odchovankyni Zuzane Remeňovej, ktorá v kategórii žien obsadila konečné 2.miesto, ale spomedzi junioriek bola najlepšia. Výsledky sobotné šprinty (stiahni tu). Foto: Jakub Ferenčík 3.miesto v behu na lyžiach voľnou technikou – (autor R.Ferenčík)

V nedeľných pretekoch voľnou technikou sa z našich starších žiakov r.n. 2006 na trati 3 km viac darilo Jakubovi Ferenčíkovi, ktorý po dobrom výkone obsadil 3.miesto. Sebastián Belicaj zaostal za Jakubom o 22 sekúnd a obsadil konečné 5.miesto. Včerajšie 2.miesto zopakovala najlepšia juniorka Zuzana Remeňová, ktorá opäť nestačila iba na Barboru Klementovú za ktorou na 5 km trati zaostala iba o 20 sekúnd. V kategórii st. dorastencov obsadil Benjamín Belicaj 8.miesto. Oravu ešte reprezentovala dvojica pretekárov ŠKP Trstená – v kategórii mužov štartoval Mário Košút z Vavrečky, ktorý obsadil 10.miesto. Veľmi blízko medaile bol Slavomír Praj z Vavrečky, ktorý v kat. Veteráni B (40-49 r.) obsadil 4.miesto so stratou 7 sekúnd na bronzovú medailu. Výsledky nedeľa (stiahni tu).