V dňoch 26.-29.augusta 2021 sa v Novom Meste na Morave konali majstrovstvá sveta v biatlone na kolieskových lyžiach. Do Slovenskej reprezentácie sa dostali aj naše odchovankyne sestry Mária a Zuzana Remeňové, ktoré súťažili v kategórii junioriek. Na úvod sa predstavili v disciplíne Superšprint, kde sa obe a ako jediné Slovenky kvalifikovali do finále. Vo finále si veľmi dobre počínala Mária, ktorá na strelnici minula 4 terče (0,1,1,2) a vďaka rýchlemu behu si vybojovala výborné 9.miesto. Zuzana mala smolný deň keď, ku zlomenej pažbe na puške pridala ešte aj pád na trati pri ktorom si poriadne odrela koleno a napokon po 4 chybách na strelnici skončila na 24.mieste. V sobotu boli na programe rýchlostné preteky s dvoma streľbami. Mária Remeňová minula prvú a poslednú ranu a obsadila 23.miesto, Zuzana tiež minula dva terče a skončila na 25.mieste.

Do nedeľných stíhacích pretekov tak vybiehali s viac ako minútovou stratou na najlepšie, ale to im nevadilo a od úvodu sa hlavne vďaka rýchlej streľbe postupne prepracovali na vyššie priečky. Zuzana trikrát minula v ľahu, ale stojky zvládla za nulu (2,1,0,0) a posunula sa až o 14 miest na konečné 11.miesto (iba 2 sekundy od TOP 10). Mária síce minula prvú ranu, potom zvládla sériu dvanástich presných rán, ale na stojke minula až 3 terče (1,0,2,1) čo ju síce odsunulo mimo TOP 10 ale tešiť ju môže posun o desať miest na konečné 13.miesto. Foto: Majka a Zuzka na trati a na strelnici – (autor Igor Stančík)