III. kolo Viessmann pohára a II. časť Majstrovstiev Slovenska v biatlone

V dňoch 29.februára a 1.marca 2020 sa v Osrblí konali posledné biatlonové preteky v sezóne. Sobotné rýchlostné preteky boli súčasťou III. kola Viessmann pohára a náš klub mal zastúpenie opäť iba v žiackych kategóriách. Najviac sa darilo Eliške Ferenčíkovej (10-11 roč. žiačky), ktorá veľmi dobrým výkonom opäť atakovala stupne pre víťazov, ale napokon s toho bolo nepopulárne 4.miesto so stratou 5 sekúnd na bronzovú medailu. V kategórii 14-15 ročných žiakov sa naša dvojica zoradila hneď za sebou – 8. Jakub Ferenčík, 9. Sebastián Belicaj. Z našich odchovancov dosiahla najlepší výsledok Zuzana Remeňová, ktorá v kategórii 20-22 r. junioriek aj napriek slabšej streľbe (2,2) dominovala a pripísala si víťazstvo. Anežka Smarkoňová (17-19 r. dorastenky) obsadila 10.miesto a Benjamín Belicaj (17-19 r. dorastenci) obsadil  14.miesto. Výsledky sobota (stiahni tu). Foto: sestry Mária a Zuzana Remeňové – (autor Š.Ottinger).

V nedeľu sa rozdávali posledné tituly Majstrov Slovenska pre rok 2020 v pretekoch s hromadným štartom. Náš klub si taktiež odniesol jednu bronzovú medailu o ktorú sa svojim výkonom postarala Eliška Ferenčíková. V starších žiakoch sa našej dvojici nedarilo na strelnici a napokon obsadili – Jakub Ferenčík 8.miesto (2,3) a Sebastián Belicaj 12.miesto (4,4). Z našich odchovancov sa najviac darilo sestrám Remeňovým, ktoré v kategórii 20-22 roč. junioriek po veľmi dobrých výkonoch obsadil – Mária 1.miesto a Zuzana 3.miesto. V kategórii 17-19 roč. dorastencov obsadil Benjamín Belicaj 9.miesto a v rovnakej kategórii dievčat skončila Anežka Smarkoňová taktiež na 9.mieste. Výsledky nedeľa (stiahni tu). Foto – Eliška Ferenčíková 3.miesto v pretekoch s hromadným štartom – (autor R.Ferenčík)

Majstrovstvá Európy v zimnom triatlone – 3 medaily idú na Oravu

Dňa 29.februára sa v Rumunskom stredisku Cheile Gradistei konali Majstrovstvá Európy v zimnom tiratlone. Náš klub reprezentovala dvojica pretekárov – Róbert Judiak a Peter Sitárik. Aj v tomto stredisku sa trápili s nedostatkom snehu a preto sa súťažilo na skrátených okruhoch. Bežecká a cyklistická trať sa tak veľmi rýchlo rozbili a vzhľadom na nedostatočnú šírku boli aj obmedzené možnosti na obiehanie. Robko súťažil v kategórii Juniorov s o dva roky staršími pretekármi a aj napriek tomu si počínal celkom dobre a obsadil 6.miesto. S náročnou traťou sa oveľa lepšie popasoval Peter Sitárik (kat. 50-54 r.). Peťo nabral najväčšiu stratu na 2,3 km bežeckom úseku kde stratil na prvého až 1:12 min. Na bicykli (5,2 km) dostal od najlepšieho ďalšiu minuútu, ale potom na bežkárskej trati (3,4 km) zabral a druhým najlepším časom to vytiahol na výborné 2.miesto. Ďalšiu medailu pre Oravský región získal Mário Košút (TT Vavrečka) v kat. "U 23" keď po veľmi dobrom výkone obsadil konečné 2.miesto. Titul Majstra Európy vybojoval ďalší člen TT Vavrečka Slavomír Praj, ktorý v kategórii 45-49 rokov nedal svojim súperom šancu a vyhral s náskokom 43 sekúnd. Výsledky nájdete na oficiálnej stránke ETU. Foto: Úspešní Oravskí pretekári – Slavo Praj, Peťo Sitárik, Mário Košút a Robko Judiak – autor (Bičan) ..