Majstrovstvá SR a ČR v zimnom triatlone dopadli na výbornú !!

Dňa 18.januára 2020 sme v spolupráci s Obcou Oravská Polhora usporiadali spoločné majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky v zimnom triatlone. Na výborne pripravených tratiach sa do boja o majstrovské tituly zapojilo 56 jednotlivcov a 4 štafety. Pretekári v hlavných dospeláckych kategóriách museli absolvovať najprv 3,6 km v behu,  potom nasadli na bicykle a odkrútili si porciu 9,8 km. Na záver ich čakalo 9,6 km v behu na lyžiach. Najlepšie sa s takouto porciou kilometrov spomedzi všetkých pretekárov vysporiadal Mário Košút z TT Vavrečka, ktorý zvíťazil časom 1:03:30 hod., pred druhým Tomášom Jurkovičom z KPŠ NEREUS Žilina 1:04:22 hod. Celkové tretie miesto vybojoval Český reprezentant Pavel Jindra z Eleven Mercedes 1:06:18. Najrýchlejšou ženou bola Margaréta Bičanová z KPŠ NEREUS Žilina. Z víťazstva v Juniorských kategóriách sa tešili Nora Jenčušová z ŠK Iglovia Spišská N.Ves a Dominik Dupej z klubu Nightripers. Kategóriu Open ovládol Daniel Vorčák z Oravskej Polhory. Foto: najlepšia pätica v kategórii Muži 20-39 rokov – autor A.Beloritová

Náš klub sa taktiež tešil z titulu Majstra Slovenska, keď v kategórii "Veteráni 2" Peter Sitárik zdolal v strhujúcom finiši Michala Ivanča z Košíc o jedinú sekundu. Ďalšie dve medaily so strieborným leskom pridali do klubovej zbierky Marek Voška (Veteráni 1) a Róbert Judiak v kategórii Juniorov. V kategórii neregistrovaných Juniorov do 19 rokov zvíťazil Benjamín Belicaj a jeho mladší brat Sebastián bol zase členom stiebornej štafety. Tituly majstrov Českej republiky získali: Ondřej Petiška (Muži 20-39 r.), Pavlína Vargová (Ženy 20-39 r.), Pavel Jindra (Muži 40-49 r.), Vlastimil Tobolák (Muži 50-59 r.), Jaroslav Balatka (Muži 60 +). Výsledky (stiahni tu) alebo podrobné výsledky nájdete aj na stránke www.vysledkovyservis.sk. Foto: Peter Sitárik – Majster Slovenska v kategórii Veteráni 2 (50-59 rokov) – autor: Alenka Beloritová

Celá akcia sa mala pôvodne uskutočniť v Krušetnici ale nepriaznivé snehové podmienky nás donútili hľadať náhradné riešenie. Toto sme spolu s veľkou ochotou pomôcť našli u pána Ing. Michala Strnála – starostu Obce Oravská Polhora. Okamžite sa ponúkol, že spolu s pracovníkmi obecných služieb a miestnymi dobrovoľníkmi zabezpečí úpravu tratí a varenie gulášu. Ostatnú časť mal na starosti hlavný organizátor Peter Sitárik, ktorý sa opäť mohol spoľahnúť na výborný tím učiteliek ZŠ a MŠ Breza a ďalších dobrovoľníkov z našej Obce. Dôkazom dobre odvedenej práce, boli pochvalné vyjadrenia či už rozhodcov, pretekárov, alebo prihliadajúcich divákov. Spoza mikrofónu nás celou akciou sprevádzal Ján Madleňák z Oravskej Jasenice, ktorí popri komentovaní priebežných výsledkov stihol tlmočiť aj bezprostredné pocity najlepších pretekárov v cieli. Za toto úsilie všetkým, ktorí pomohli pri organizácii pretekov v mene Klubu biatlonu Breza veľmi pekne ĎAKUJEME. Foto: organizační tím v zložení (z ľava) – Marek Voška, Ing. Michal Strnál a Peter Sitárik – autor A.Bielak

Finančne celú akciu podporili: Slovenská triatlonová únia, KB Breza, Obec Oravská Polhora, Dopstav – Stanislav Papajík, Slavomír Praj, Marek Voška, Miro Kasan.

Fotogalérie z pretekov nájdete na nasledujúcich odkazoch.