V dňoch 24.-27.augusta 2023 sa v biatlonovom areáli Osrblie konali Majstrovstvá Sveta v letnom biatlone na kolieskových korčuliach. Pretekov sa zúčastnili aj naši odchovanci, keď v kategórii juniorov štartoval Benjamín Belicaj zo Zákamenného a Mária Remeňová z Hruštína. Ako prvé boli na programe kvalifikačné preteky v superšprinte. Benjamínovy sa aj napriek 4 chybám na strelnici podarilo kvalifikovať do finále súťaže keď skončil na 29.mieste. Majke Remeňovej na postup nestačila ani dobrá streľba (1,1) a postup do hlavnej súťaže jej tak ušiel iba o dve miesta keď skončila na 32.mieste. Foto: Benjamín Belicaj s rodinou a fanúšikom z KB Breza
Benjamín vo finále superšprintu podal oveľa lepší výkon na strelnici keď na štyroch položkách minul iba 3-krát (1,1,1,0) a to ho posunulo až na konečné 14.miesto so stratou iba 13 sekúnd na TOP 10.
Ako druhé boli na programe preteky v šprinte, kde sa bežalo 7,5 km a 2-krát strieľalo. Benjamín opäť predviedol veľmi dobrý výkon, keď na strelnici minul iba raz (1,0) a skončil napokon na 16.mieste ako druhý najlepší Slovenský reprezentant za Martinom Cienikom. V šprinte žien sa opäť nedarilo Majke na strelnici, kde minula až 4-krát (2,2) a to ju odsunulo až na 33.miesto.
Benjamín si svojimi výkonmi vybojoval účasť v záverečných stíhacích pretekoch na 10 km. Štartoval zo 16.miesta so stratou 52 sekúnd a spoliehal sa na dobrú streleckú formu z predošlých dní. Lenže teraz mu to hneď od začiatku akosi nepadalo a keď pred poslednou položkou ešte aj stratil zásobník bolo po všetkých nádejách na dobré umiestnenie. Napokon v štyroch streľbách minul až 9 terčov a skončil na konečnom 29.mieste. V rovnakej kategórii podal výborný výkon reprezentačný kolega Jakub Borguľa, ktorý minul iba 3 terče a napokon skončil na 5.mieste.

Slovenský pohár v letnom biatlone a kvalifikácia na Majstrovstvá Sveta

V dňoch 12.-13.augusta sa v Osrblí konal Slovenský pohár v letnom biatlone na kolieskových lyžiach, ktorý bol zároveň aj kvalifikáciou na blížiace sa Majstrovstvá Sveta v letnom biatlone, ktoré budú na konci augusta v Osrblí.  Z našich odchovancov sa pretekov zúčastnili súrodenci Benjamín a Sebastián Belicajový a Mária Remeňová. Zuzana Remeňová pre armádny výcvik neštartovala.
Chlapci súťažili v rýchlostných pretekoch na 7,5 km a v pretekoch s hromadným štartom na 12,5 km. Benajmín v rýchlostných pretekoch obsadil celkové piate miesto, ale v kategórii juniorov bol druhý. Sebastián v kategórii dorastencov obsadil 3.miesto. V pretekoch s hromadným štartom bol Benajmín vo svojej kategórii prvý a Sebastián po zlej streľbe skončil na 6.mieste.
Dievčatá bežali v rýchlostných pretekoch 6 km a v masáku 10 km. V kategórii žien nenašla Mária Remeňová ani v jedných pretekoch premožiteľku a tak sa tešila z víťazstva. Nomináciu na Majstrovstvá Sveta si tak vybojovali Benajmín Belicaj (ŠKP Banská Bystrica) a Mária Remeňová (ŽP Podbrezová).