Sestry Remeňové absolvovali záver sezóny v IBU pohári a na ME juniorov

V dňoch 6.-7.marca 2020 absolvovali preteky v juniorskom IBU pohári. V piatkových pretekoch “Superšprintu” si veľmi dobre počínala Zuzana Remeňová. Tá v kvalifikácii po jednej chybe na strelnici obsadila 27.miesto a postúpila tak do ďalších bojov. Vo finále si počínala ešte lepšie, keď síce po prvej streľbe musela ísť na trestné kolo, ale v ďalšom priebehu už mierila presne a nakoniec z toho bolo výborné 11.miesto. Majke len tesne (o 3 sek.) ušiel postup do finálovej TOP 30, keď po dvoch netrafených terčoch v stojke obsadila 33.miesto. Hneď na druhý deň mali na programe šprint na 7,5 km. Skvelým výkonom sa opäť prezentovala Zuzana Remeňová, ktorá spravila iba jednu chybu na strelnici a keď k tomu pridala perfektný beh tak ju to vynieslo na skvelé 16.miesto. Majka opäť netrafila dva terče, ale aj napriek tomu sa dostala do bodovanej štyridsiatky keď obsadila 30.miesto. Výsledky IBU pohár superšprint+šprint (stiahni tu). Foto: Zuzka a Majka Remeňové na Majstrovstvách Európy juniorov v biatlone – (autor- archív Z.Remeňová)

Následne sa dievčatá presunuli do Rakúskeho strediska Hochfilzen, kde sa od 11.marca konali Majstrovstvá Európy juniorov. Pretekov sa mala pôvodne zúčastniť iba Mária, ale po výborných výkonoch z IBU pohára v Arberi si účasť vybojovala aj Zuzana. Obe sestry tak po tri dni starých povzbudivých výsledkoch očakávali útok na TOP 20 alebo TOP 30. Všetky tieto predsavzatia však “dostali na frak” hneď po prvých metroch na trati. Hlavne vďaka teplému počasiu a ťažkému a mokrému snehu sa reprezentačným servismanom nepodarilo správne namazať bežky a dievčatá sa tak na trati poriadne vytrápili. Vo vytrvalostných pretekoch na 12,5 km si obe zhodne pripísali po 5 chýb na strelnici a so stratou viac ako 10 minút obsadili Zuzana 54.miesto a Majka 55.miesto. Kvôli obavám z koronavírusu sa celý program ME urýchlil a hneď na druhý deň sa súťažilo v šprinte na 7,5 km. Teplota sa opäť pohybovala okolo 12°C a aj napriek veľkej snahe servisákov sa opäť nepodarilo správne namazať lyže. Najviac to mrzelo Majku, ktorá spravila na strelnici iba jednu chybu čo by jej obvykle stačilo na výsledok v TOP 25, ale teraz ju to vďaka “slabému behu” odsunulo až na 47.pozíciu. Zuzana chybovala na strelnici až 3-krát a to jej stačilo na konečné 57.miesto. Obe sa tak kvalifikovali do pretekov s hromadným štartom, ktoré však boli po správach o rozširujúcom sa koronavíruse zrušené. Výsledky ME junioriek vytrvalostný+šprint (stiahni tu).