V dňoch 3.-6.februára 2022 sa v Novom Měste na Moravě konali ďalšie preteky IBU pohára. Naše odchovankyne sestry Mária a Zuzana Remeňové, ktoré necestovali na Olympiádu tak mali pri “slabšej účasti” veľkú šancu zabojovať o body. Vo štvrtok boli na programe rýchlostné preteky žien na 7,5 km. Lepší výsledok dosiahla Mária, ktorá minula po jednej rane v oboch položkách (1,1) a napokon skončila tesne za bodovanou štyridsiatkou na 44.mieste. Zuzana mala oproti sestre rýchlejší bežecký čas, ale až 4 netrafené terče (2,2) ju odsunuli na konečné 64.miesto. Foto: Mária Remeňová – autor Igor Stančík Slovenskybiatlon.sk

V sobotu sa súťažilo opäť v rýchlostných pretekoch a tentokrát sa dievčatám podarilo oproti štvrtkovým pretekom poriadne vytiahnúť. Ako prvá sa na trať vydala Mária, ktorá prvé kolo rozbehla veľmi dobre a po čistej streľbe v ľahu bola v druhej desiatke, Druhé kolo bolo bežecky zase dobré, ale na stojke minula dva terče a to ju stálo určite umiestnenie v prvej dvadsiatke – napokon skončila na 28.mieste čo je v jej kariére najlepší výsledok v dospelácklom IBU pohári. Ešte viac sa darilo Zuzane, ktorá na prvom bežeckom úseku stratila iba 19 sekúnd a keď odstrieľala čistú ležku tak jej patrila už jedenásta pozícia. V druhom kole trochu bežecky zaostala za najlepšími, ale keď za 25 sekúnd vyčistila stojku odchádzala zo strelnice na neuveriteľnom štvrtom mieste. Posledný bežecký stratila 28 sekúnd a napokon vybojovala konečné 11.miesto čo je jej najlepší výsledok v IBU pohári. Foto: Zuzana Remeňová – autor Igor Stančík Slovenskybiatlon.sk