Posledný januárový víkend 28.-29.1.2023 sa v Levoči konali preteky Slovenského pohára v behu na lyžiach. Náš klub reprezentoval Peter Sitárik a niekoľko našich odchovancov. V sobotu boli na programe preteky klasickou technikou, kde si Peter na trati 10 km počínal celkom dobre a napokon obsadil konečné 4.miesto v kategórii Muži 50-59 rokov. Viac sa na klasickej trati 1 km darilo jeho vnučke Klaudii Sitárikovej (ml.žiačky 12r.), ktorá nedala svojim súperkám šancu a s tesným náskokom zvíťazila. Z našich bývalých pretekárov obsadila Eliška Ferenčíková 5.miesto (st.žiačky 14 r.) a jej sestra Radka skončila na 8.mieste (talenty 11 r.). Výsledky sobota (stiahni tu).

V nedeľu boli pre kategórie od starších žiakov až po dospelých na programe preteky voľnou technikou. Náš Peter Sitárik si na 10 km trati opäť počínal veľmi dobre a už od štartu bojoval o medailové pozície. Vedúca dvojica sa všetkým bežcom rýchlo vzďaľovala a tak bolo jeho cieľom zabojovať aspoň o bronzovú medailu. To sa mu po viacerých útokoch aj podarilo a v poslednom kole si už dokázal postrážiť 20 sekundový náskok. Ďalšie tesné víťazstvo si vybojovala opäť jeho vnučka Klaudia z klubu KBL Jasná Lip.Mikuláš. Z našich odchovancov dosiahol najlepší výsledok Sebastián Belicaj, ktorý v kategórii st.dorastencov na trati 7,5 km vybojoval 4.miesto. Eliška Ferenčíková obsadila 7.miesto a Radka Ferenčíková 10.miesto. Výsledky nedeľa (stiahni tu).

Bronz pre Petra Sitárika z M-SR v behu na lyžiach

Dňa 18.februára 2024 sa na Štrbskom Plese konali Majstrovstvá Slovenska v behu na lyžiach. Na programe boli preteky klasickou technikou na 10 km. Bežali sa dva päť kilometrové okruhy a Peter Sitárik si v kategórii Veteráni C (50-59 rokov) počínal veľmi dobre. Štartovalo sa dištančne a vo svojej kategórii sa postavil na štart ako prvý a nemal tak možnosť priameho porovnania so svojimi konkurentami. Aj napriek tomu bojoval a dokázal držať krok s mladšími súpermi. Napokon obsadil pekné 3.miesto, keď ho porazili o 4 a 5 rokov mladší bežci Michal Jurčo a František Klement. Na 4.mieste so stratou 8 sekúnd na Petra dobehol ďalší Oravský bežec Slavomír Praj z Vavrečky (klub ŠKP Námestovo). Ďalší titul majstra Slovenska s "Oravskými koreňmi" vybojovala aj dcéra Martina Bajčičáka – Ela Bajčičáková z klubu Race team Bajčičák. V kategórii žiačok U14 štartovalo dohromady 41 pretekárok a "Oravské dievčatá" obsadili nasledovné umiestnenia – 12. Klaudia Sitáriková, 21. Ema Bajčičáková. V chlapčenských kategóriách štartovali aj bežci z Vavrečky reprezentujúci klub ŠKP Námestovo, ktorí dosiahli nasledovné umiestnenia: 10. Zachej Vojtechovský (kat. U 10), 19. Viktor Chajdiak (kat. U 12), 20. Eliáš Vojtechovský (kat. U 12), 25. Ján Buc (kat. U 14). Výsledky – stiahni tu.

Štrbské bežky – dve strieborné medaily pre KB Breza

Dňa 11.februára sa na Štrbskom Plese konal už 10.ročník verejných pretekov v behu na lyžiach – Štrbské bežky. Súťažilo sa v behu na 5 km voľnou technikou a náš klub reprezentovali manmželia Sitárikový. Na štart 5 km trati sa postavilo dohromady 70 pretekárov a Peter Sitárik po veľmi dobrom výkone obsadil celkové ôsme miesto, ale vo svojej kategórii skončil na 2.mieste. Jeho vnučka Klaudia Sitáriková skončila na 26.mieste vo svojej kategórii bola siedma. Mária Sitáriková dobehla celkovo na 37.mieste ale vo svojej kategórii vybojovala 2. miesto Výsledky – pozri tu.